Anabo salon samochodowy Renault Dacia, lakiernia i pomoc drogowa 24h

NAJLEPSZY SALON W ZIELONEJ GÓRZE
WEDŁUG MAGAZYNU AUTO ŚWIAT
65-247 Zielona Góra    ul.Szosa Kisielinska 20
Dealer Renault Zielona Góra
darmowy odstęp do internetu  w salonie

Nowe Renault TWINGO

   

Sympatyczny wygląd i dynamiczny, wyrazisty styl Nowego Renault TWINGO obiecuje dużo zabawy, tworząc wersje o zróżnicowanym charakterze: bardziej kobiece lub męskie, sportowe lub w stylu vintage. Wszystko jest kolorowe – na zewnątrz i w środku – nawet rozmieszczone w kabinie schowki.

Podobnie jak jego pierwsza wersja, Nowe Twingo wyraża swoje cechy poprzez paletę atrakcyjnych, pełnych życia kolorów: jasnoniebieskiego, białego, żółtego i czerwonego. „Twingo’s spirit is back!” Nowe Renault TWINGO wpisuje się w strategię designu Renault i ucieleśnia etap „PLAY”, w nawiązaniu do samochodów koncepcyjnych Twin’Z i Twin’Run. Dzięki śmiałej decyzji umieszczenia silnika z tyłu, Nowe Renualt TWINGO zyskało wyjątkową zwrotność (średnica zawracania 8,65 m) i przestronność, której trudno się spodziewać po aucie o długości całkowitej zaledwie 3,59 m.

PEŁEN EKSPRESJI WYGLĄD
Przód auta zwraca uwagę typową dla marki stylistyką z efektownie wyeksponowanym logo na czarnym tle. Dynamiczne przetłoczenia na masce i bloki przednich świateł, podkreślone kierunkowskazami, z miejsca zapowiadają auto z temperamentem. Oprócz świateł głównych pojawiają się dwa okrągłe światła dzienne z czterema świetlnymi punktami. Szeroki wlot powietrza w dolnej części podkreśla pełen ekspresji wygląd Nowego Renault TWINGO. Zarysowana w przedłużeniu kierunkowskazów linia nadkola biegnie wzdłuż boków nadwozia aż do tyłu. Nieco mocniej zaznacza się nad nadkolami, zwłaszcza z tyłu i stanowi charakterystyczny element stylistyki Nowego Renault TWINGO, eksponujący jego solidny wygląd. Niewidoczne klamki tylnych drzwi dają złudzenie3-drzwiowego nadwozia. Ale po raz pierwszy w historii Twingo mamy do czynienia z wersją 5-drzwiową.

WIĘCEJ MIEJSCA DLA PASAŻERÓW
Nowe Renault TWINGO to także o 22 cm więcej, mierząc od deski rozdzielczej do tylnej klapy, przy długości zewnętrznej o 10 cm krótszej od poprzedniej generacji. Skrócenie maski pozwoliło na zwiększenie ilości miejsca z przodu, z korzyścią dla użytkowników. Rozstaw osi 2,49 m zapewnia sporo miejsca zarówno z przodu, jak i z tyłu, a zwłaszcza na wysokości kolan – wynoszący 13 cm promień na wysokości kolan należy do najlepszych w tej kategorii. Płaska podłoga, możliwość złożenia tylnej kanapy w układzie 50/50, dodatkowe schowki pod kanapą czy wreszcie siedzenia pasażera z przodu z oparciem składanym w stolik – w Nowym Renault TWINGOmożesz dowolnie zmieniać wnętrze, w zależności od potrzeb.
Umieszczony nad silnikiem bagażnik o pojemności 219 dm3 jest wyjątkowo praktyczny dzięki prostopadłościennemu kształtowi bez wystających nadkoli. Próg bagażnika jest płaski, a jego wysokość ułatwia załadunek. Oparcia tylnej kanapy, dzielone w układzie 50/50, można złożyć jednym ruchem ręki, uwalniając w ten sposób płaską podłogę o długości 1,35 m. Można również złożyć siedzenie pasażera z przodu, uzyskując powierzchnię o długości załadunku sięgającej 2,20 m, o 22 cm większej niż w poprzednim Twingo. To świetny wynik jak na samochód o długości zaledwie 3,59 m!

UMIESZCZENIE SILNIKA Z TYŁU
Wybór architektury pojazdu z silnikiem umieszczonym z tyłu był bardzo korzystnym rozwiązaniem dla Nowego Renault TWINGO. Innowacyjne rozwiązanie zakładało zmieszczenie nowoczesnego silnika w niedużej przestrzeni. Wymagało to innowacyjnego podejścia i całkowitego przeprojektowania silnika – pochylenia bloku pod kątem 49 stopni w celu zmniejszenia jego wysokości i zachowania pojemnego bagażnika.
Nowe Renualt TWINGO może być napędzane jednym z dwóch silników najnowszej generacji:
– Nowym silnikiem wolnossącym SCe 70, opracowanym na bazie jednostki z gamy TCe. Ten wolnossący silnik rozwija moc 70 KM z pojemności 999 cm3 i wyróżnia się dużą elastycznością pracy podczas jazdy po mieście dzięki momentowi obrotowemu 91 Nm, dostępnemu już od 1 000 obr./min. Jest niezwykle ekonomiczny zarówno jeśli chodzi o cenę zakupu, jak i eksploatację. Ta najnowszej generacji jednostka będzie w zależności od kraju oferowana z systemem lub bez systemu Stop & Start.
– Dynamicznym silnikiem Energy TCe 90 z dużym temperamentem zapewniającym przyjemność z jazdy. Turbodoładowany silnik o pojemności 898 cm3 wykazuje dużą szybkość reakcji już na niskich obrotach i zapewnia sporą przyjemność jazdy dzięki mocy 90 KM i momentowi obrotowemu 135 Nm. Turbo, zaprojektowane specjalnie dla Nowego Twingo, jest wyposażone w elektrycznie sterowany zawór waste gate, zapewniający lepszy stosunek osiągów do zużycia paliwa. Silnik Energy TCe 90, oferowany z technologią Stop & Start, spełnia wymagania normy Euro 6.

PRZYJEMNA I ENERGETYCZNA ATMOSFERA WE WNĘTRZU WYPOSAŻONYM W MOBILNE TECHNOLOGIE
Wysoko umieszczone miejsce kierowcy i duża przednia szyba zapewniają rekordową widoczność do przodu (12 stopni - widoczność do góry). Konsola, z szerokim białym obramowaniem o fakturze przypominającej piłkę do golfa lub lakierowanej na gładko, mieści wszystkie instrumenty pokładowe: duży i czytelny zegar, umieszczony na wprost kierowcy oraz centralny ekran. Obramowanie, dopasowane do wybranej stylistyki deski rozdzielczej, jest dostępne w niebieskim, białym, czarnym lub czerwonym kolorze. Siedzenia z wbudowanymi zagłówkami mają bardzo wyrazistą i czystą linię, wyeksponowaną kolorowym rantem (czerwonym, niebieskim lub szarym). Podkreśla on kształt i ciągłość linii siedziska i oparcia.

KOLOROWE WNĘTRZNE
Kolorystyka wnętrza opiera się na kontrastowym zestawieniu barw. Obramowanie tablicy rozdzielczej, wstawki w kierownicy, nawiewy i panele drzwi tworzą kontrastowe elementy na ciemnym tle. Ich gra w przestrzeni kabiny tworzy dynamiczny efekt. Nowe Twingo oferuje wybór trzech wystrojów wnętrza: tapicerka siedzeń i podłokietników – może być niebieska, szara lub czerwona z pojedynczymi kolorowymi akcentami, podkreślającymi osobowość auta. Dostępne jest również bardziej sportowe wykończenie wnętrza kabiny, utrzymane w czerni,mz pojedynczymi czerwonymi akcentami kolorystycznymi, łączące skórę ekologiczną z tkaniną. Auto zapewnia dwie możliwości dostępu do usług on-line: za pomocą smartfona i aplikacji R & GO® lub systemu R-Link Evolution® najnowszej generacji.

Aplikacja R & GO®, którą nabywcy Nowego Twingo mogą pobrać nieodpłatnie, umożliwia automatyczne podłączenie smartfona do samochodowego radioodbiornika. Wyświetla się wówczas menu z czterema ikonkami o wymiarach umożliwiających ich natychmiastowy odczyt, intuicyjne w obsłudze i zapewniające wybór funkcji związanych z użytkowaniem samochodu:
1 – nawigacji 3D (Copilot® Premium),
2 – telefonu (kontakty, Bluetooth®…),
3 – mediów (radia internetowe, system odczytywania tytułów utworów i nazwisk wykonawców),
4 – komputer pokładowy (Renault Driving eco2, dodatkowe informacje na desce rozdzielczej, e-przewodnik)

PERSONALIZACJA WYGLĄDU ZEWNĘTRZNEGO I WNĘTRZA
Dzięki szerokiej ofercie kolorów nadwozia, naklejek na nadwozie i zróżnicowanych wystrojów wnętrza Renault TWINGO z łatwością dostosowuje się do osobowości swojego właściciela – może być zarówno męskie, jak kobiece, cool lub sportowe czy też z modnymi akcentami vintage o grafice zainspirowanej modelem R5 (zestawy linii i pasów). Klienci mogą więc spersonalizować swoje Twingo za pomocą zewnętrznych i wewnętrznych elementów, o kolorach i wykończeniu dopasowanym do kolorów nadwozia
– elementy personalizacji zewnętrznej: obudowy lusterek bocznych, listwa w osłonie chłodnicy i listwy boczne
– elementy personalizacji wnętrza: listwy, nawiewy, wstawki w kierownicy.

Możliwości personalizacji Renault Twingo poszerzają 15- i 16-calowe obręcze kół ze stopu metali lekkich.

MOŻLIWOŚĆ PERSONALIZACJI SCHOWKÓW

Innowacyjne rozwiązanie Flexicase® pozwala na dowolne zagospodarowanie kabiny Nowego Renault TWINGO dzięki schowkom dopasowanym do potrzeb użytkowników: siatka pod tylną kanapą, kieszenie w tylnych drzwiach z uchwytami, konsola między przednimi siedzeniami, przenośny schowek w dolnej części centralnej konsoli, a nawet różne wersje schowka w desce rozdzielczej… Łącznie schowki oferują dodatkową pojemność 52 litrów. Ilość i rodzaj schowków dostępnych w wyposażeniu seryjnym zależy od wersji wyposażenia oraz kraju.

DANE DOTYCZĄCE NOWEGO TWINGO

Wymiary:
Długość: 3,59 m
Szerokość: 1,64 m
Wysokość: 1,55 m
Widoczność do przodu do góry: 12,1 stopnia
Średnica zawracania: 8,65 m
Rozstaw osi: 2,49 m
Promień na wysokości kolan: 13,6
Maksymalna długość załadunku: 2,20 m
Bagażnik: 219 litrów
Schowki: 52 litry
Silniki benzynowe:
SCe 70: 3-cylindrowy o poj. 999 cm3 wolnossący; 70 KM; 91 Nm
TCe 90: 3-cylindrowy o poj. 898 cm3 turbo; 90 KM; 135 Nm

Renault TWINGO
Renault TWINGO
Renault TWINGO
Renault TWINGO
Renault TWINGO
Renault TWINGO
Renault TWINGO
Renault TWINGO
Renault TWINGO
Renault TWINGO
Renault TWINGO
Renault TWINGO
Renault TWINGO
Renault TWINGO
Renault TWINGO
Renault TWINGO
Renault TWINGO
Renault TWINGO
Renault TWINGO
program Moje Renault


Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]